צור קשר כתבו עלינו מוסיקה ביוגרפיה עמוד הבית יעל גרמן - עמוד הבית
English

ביוגרפיה

יעל גרמן היא בוגרת המדרשה למוסיקה בתל-אביב ותלמידתם של המלחינים צבי אבני ויצחק סדאי.

שיריה התפרסמו לראשונה כשתקליטה הראשון של נורית גלרון יצא וכלל את השירים: "צפור ביער" , "הנך סתורת שמלות", "בוא אלי", "אולי מחר" ו"ווקליזה".

נורית גלרון ויעל גרמן הופיעו משך ארבע שנים בקבוצים ובמועדוני סטודנטים כשיעל מלווה את המופע בנגינה בפסנתר. את שיריה של יעל בצעו זמרים נוספים בניהם: דיויד ברוזה, ריקי גל, דפנה ארמוני, אורה זיטנר, מזי כהן, איריס פורטוגלי ועוד.

שושנה דמארי הקליטה בתקליטה האחרון "אור" (משנת 88) שניים משיריה של יעל: "אליה" ו"ההלך". שירים אלו הותאמו במיוחד לשירתה של שושנה דמארי ומשולבים בהם מוטיבים מזרחיים.

יעל הלחינה מוסיקה להצגות תיאטרון: "זהבה ושלושת בעליה", "בראשית", "שמור על הסוסים שלך" (פסטיבל עכו) "פאולה" (הקאמרי), "רשומון" (אוניברסיטת ת"א) ועוד.

כמו כן, כתבה מוסיקה להצגות ילדים: "ארץ הפלאות של עליסה", "והילד הזה הוא אני", "למשל קרילוב", "הבלש שלומיאלי", "מחשבות שאינן רוצות לישון" ועוד.

בשנת 1991 זכתה יעל בפרס נוצת הזהב מטעם אקו"ם עבור מחזור שירים שהלחינה למילותיה של אלזה לסקר-שילר. השירים כתובים בסגנון הלידר הקלאסי. בכספי הפרס הוקלטו השירים בבצועה של זמרת הסופראן אלינוער מואב. שם הדיסק: "בוא אלי בליל".

על הנימוקים למתן הפרס כתבו השופטים: "יעל גרמן מקפידה, כדרכה תמיד, על התאמה מושלמת של המוסיקה למילים".

בשנת 2000 הוציאה יעל את הדיסק "אישה של קרח אישה של אש"
בשנת 2010 הוציאה את הדיסק "ילדה, לאן תעופי?"
בשנת 2010 "גן תשוקותי"
בשנת 2015 "נוגעת".

בכל הפרויקטים משתתפים זמרים אתם משתפת יעל פעולה בהקלטות ובמופעים: נורית גלרון, איריס פורטוגלי, רעות יהודאי, רוני גינוסר,מומי לוי, סתיו גרמן (בתה של יעל) ועוד. יעל נוהגת להקליט עבור כל פרוייקט שיר אחד או שניים בקולה.

יעל מנצחת על מקהלות ומנהלת רביעיית זמרות: "רביעית נענה" המבצעות משיריה ומשיריהם של יוצרים ישראליים שונים בעיבודיה המיוחדים של יעל.

לרביעיית "נענה" דיסק הנקרא: "מה קורה?" ודיסק נוסף ובו שירי משחק לגיל הרך הנקרא: "מה יש לי בכף היד"

עוד מידע על יעל גרמן:
Mooma
Wikipedia
במה חדשה

הדף של יעל גרמן בפייסבוק


יעל גרמן, צילום: דורון אדר

ציפור ביער

אולי מחר

אליה

 
   
 
עמוד הבית | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבו עלינו | קישורים | צור קשר
כל הזכויות שמורות ליעל גרמן ©
yael@yaelgerman.co.il 054-4267333

בניית אתרים Sigal